Мандруємо світом

Замок Попова

Україна


Замок Попова

Єдиним замком, що дійшов до нашого часу, в Запорізькій області є замок Попова, розташований в 36 кілометрах від обласного центру в селі Василівка. 
Що ж до самої садиби, то будівництво її тривало досить довгий час - з 1864 по 1984-й рік. Але це і не дивно. Адже вона будувалася за проектом архітектора Мелітополя А. Агєєнко і зовні нагадувала  Воронцовський палац в Алупці. Розташовувалася вона на високому пагорбі. А висока кам'яна стіна  робила схожою її на середньовічну фортецю. Стайня, три флігелі, а також оглядова вежа завдяки своєму розташуванню створювали прекрасний архітектурний ансамбль, центром якого був величний палац. У його  кімнатах була  безліч  речей, які свідчили про смак власника. Це і унікальна колекція зброї, сторовинна бібліотека, шедеври 
Замок Попова. Запорізька область
кращих живописців Європи.  А механічні ляльки в  людський зріст, які рухалися, одягнені  в національний одяг, були воістину дивовижними. І сам Василь Попов, і його спадкоємці, яким згодом переходив маєток, були дуже товариськими людьми, які влаштовували світські раути.
Гості, вдосталь натанцювавшись в залі із золотими люстрами,  могли вести неспішно бесіди в дзеркальній  кімнаті, де знаходився  акваріум з дивними рибками. Окрім цього, тут було п'ятнадцять етнографічних кімнат,  присвячені індійській, татарській, китайській і іншим культурам.  Була тут також своя обсерваторія, обладнана п'ятидюймовим телескопом і рефлектором. Природно, перед палацом був розбитий парк, в якому  літніми вечорами  грав симфонічний оркестр.  До речі, садиба набула і світової популярності. Принаймні,  поштові листівки з мальовничими видами замку видавали в Німеччині, Англії, Франції. 
Замок Попова. Україна


Україна

Національний заповідник Хортиця

Національний заповідник Хортиця включає сам острів Хортиця, острови, прилеглі до нього і скелі: Байда, Дубова, Три Стоги, Близнюки і інші. Ця територія 12,5 х 2,5 км містить в собі усі географічні ландшафти країни від степів до пустель і гір. Із понад тисячі видів місцевих рослин налічується 105 природних і 33 рідкісних видів. Дванадцять видів хребетних і 33 види безхребетних тварин, які занесені в Червону книгу України.
Хортиця стала відомою за часів Запорізької Січі (спочатку - укріплений військовий табір, пізніше - найбільша організація вільних українських козаків). Сухопутні і водні шляхи з півночі на південь перетиналися на Хортиці. Поряд з островом починався Дніпро з порогами і човни вікінгів і козачі «Чайки» не могли йти далі.
Перша фортеця була побудована тут скіфами (VI і V століття до н.е.). За часів Київської Русі острів був гарнізоном для наших військ, які боролися з кочівниками, як вказано в літописах від 1103, 1190 і 1223 років.
У кінці XV століття козаки побудували фортецю на острові. Основа Запорізької Січі була закладена на Хортиці в 1552-56 гетьманом Українського козацтва Байдою-Вишневецьким. Він побудував тут замок, звідки він відправився в похід проти Туреччини. Байда витримав облогу кримського хана Девлет-Герея (1557), а рік потому ображений хан повернувся зі своїми турецькими союзниками, Вишневецький був вимушений покинути острів і усі укріплення були знищені. Козаки знову побудували поселення на Хортиці в 1618-1620 роках. До знищення Запорізької Січі Катериною II (5 червня, 1775) Хортиця була оплотом козацтва.
У 1994 Хортиця і прилеглі до нього острови і скелі отримали статус Національного заповідника і в 2004 р. тут почалося будівництво історичного і культурного центру Запорізької Січі. 

Немає коментарів:

Дописати коментар