понеділок, 7 березня 2016 р.

Атмосфера

      Атмосфера − повітряна оболонка планети Земля, що має такі складові: азот його масова частка складає 78,084 %,  кисень − 20,946 % і аргон − 0,934 %. Блакитна одежина нашої домівки має декілька шарів на різних висотах: тропосфера, стратосфера, мезосфера, термосфера, екзосфера.
      Атмосфера земної кулі становить 5000000000000 300 більярдів (5300000000 000 000) тонн? Щоб простіше було зрозуміти це неймовірне число, слід його пояснити на прикладі. Такий вантаж можливо було б перевести з Києва до Львова тільки за 4 мільярди років, за умови, що вантаж перевозився б на поїзді, у якого 100 вагонів, а шлях одного поїзда становив 10 год.
      Щодня в атмосферу нашої планети потрапляє 100 тонн відносно невеликих метеоритів, що складаються з фрагментів пилу. Відсоток того, що хоча б один невеликий навіть за нашими мірками шматок метеорита впаде на Землю - вкрай малий, а у вчених є можливість дізнатися про це за довго до його падіння.
      Метеорит Хоба один з найвідоміших, так як він впав на нашу Землю. Йому вдалося пройти крізь атмосферу з тієї причини що був повністю плоским з кожного боку. В результаті чого його прохід через атмосферу можна порівняти з падінням каменя через воду.
     Земля і повітря не можуть існувати окремо. Уявіть таку ситуацію, що земна атмосфера не переміщається разом із Землею. В результаті чого людина могла просто піднятися ненадовго в повітря, нікуди не вирушаючи, і спуститися, в результаті людина виявиласа б в абсолютно іншому місці, тому що Земля б уже перемістилася. Таким чином, людство не могло б здійснювати подорожі.
    Атмосфера настільки унікальна, що існує безліч цікавих фактів, які важко зрозуміти і пояснити.  Наприклад, в Єгипті гроза, яка виникає в шарах атмосфери, буває лише один раз на 200 років. Незважаючи на те, що більшість людей негативно ставляться до появи блискавки на небі, вона корисна для грунту. Блискавки примудряються захопити в повітрі кілька мільйонів тонн азоту, а пізніше направити його у землю. Завдяки чому  злаки в землі можуть рости швидше, а урожай стати багатшими.

Немає коментарів:

Дописати коментар